9 maja uczniowie klas czwartych i piątych świętowali Dzień Europy. Przygotowania zaczęły się już dwa tygodnie wcześniej – każda z klas wylosowała kraj Unii Europejskiej, który będzie reprezentować i zapoznała się z listą zadań do wykonania. Należało przygotować wystrój sali, ozdobić drzwi plakatem zapraszającym do „zwiedzenia” kraju i wykonać prezentację multimedialną zawierającą podstawowe informacje o danym państwie, jego języku, ludności, stolicy, zabytkach, potrawach, ważnych postaciach oraz ciekawostki.
W czwartek wchodzących do szkoły przywitały umieszczone w holu unijne symbole oraz dźwięki „Ody do radości”.
Od samego rana we wszystkich salach zapanował kreatywny harmider. Pojawiły się flagi, gazetki tematyczne, plakaty, zdjęcia, makiety, a nawet włoska fotobudka przedstawiająca pizzaiolo, czyli kucharza specjalizującego się w robieniu pizzy. Na stołach we Francji królowały croissanty i bagietki. W Grecji słychać było dźwięki zorby. W Czechach na zwiedzających czekał Krecik wraz z Rumcajsem. W Szwecji można było zasiąść na tronie oraz przymierzyć królewską koronę i płaszcz. Irlandię reprezentowała „żywa maskotka” w postaci irlandzkiego rycerza. Niderlandy witały kolorowymi tulipanami. W Niemczech w atrakcyjny sposób przedstawiono podstawowe zwroty, a w Hiszpanii ciekawostki związane z tym krajem.
Drugim etapem świętowania był europejski rajd. Każda klasa odwiedzała kolejne państwa zgodnie z wytyczonym szlakiem w określonym czasie. Uczniowie zapoznawali się z przygotowaną przez rówieśników prezentacją, zdobywając w ten sposób informacje, które mogli wykorzystać w kolejnej części dnia. Potwierdzeniem odwiedzin były flagi krajów umieszczane na specjalnym arkuszu. Rajd został zakończony radośnie zatańczoną na szkolnym boisku belgijką.
Po podróżach przyszedł czas na europejskie rozgrywki sportowe. Reprezentacja każdego państwa wzięła udział w wyścigach rzędów przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów. Następnie chłopcy rywalizowali w turnieju piłki nożnej, a dziewczęta rozegrały mecze w dwa ognie.
W międzyczasie w świetlicy szkolnej można było przystąpić do indywidualnego konkursu wiedzy o państwach UE.
Wisienką na naszym europejskim torcie był seans duńskiego filmu dla młodzieży „Jestem William”.
Organizacją tego dnia zajęły się nauczycielki:
Małgorzata Drozda,
Mirosława Obst,
Magdalena Piszcz,
Izabela Potocka,
Joanna Skrzypek-Bartoszewska