• Projekt Pizza, pizza is my favourite food!

• W naszej szkole w klasach II-V  panie Wioleta Kaczewiak, Beata Wojciechowska, Paulina Kurasiak, Joanna Skrzypek-Bartoszewska, Ewa Mielcarek i Barbara Skiba zrealizowały projekt międzyprzedmiotowy "Pizza, pizza is my favourite food!".
            Celem projektu było poszerzenie i utrwalenie umiejętności językowych oraz wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

Przeprowadziłyśmy konkurs językowo- plastyczny dla klas II i III. Uczniowie wykonali niesamowite pizze :) Wyniki konkursu:

I miejsce: Piotr Cwojdziński
            II miejsce: Jan Rzepczyński
            III miejsce: Maria Gigoń

Wyróżnienia otrzymali Jan Lange, Błażej Wieczorek, Eryk Pawlisiak i Patrycja Paluch.

Klasy IV i V wykonały tematyczną fotobudkę.

We wtorkowe popołudnie odbyły się warsztaty kulinarne- pizzą pachniała cała szkoła :)
            Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność.

W projekcie wykorzystano sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

Autor P.Kurasiak E.Mielcarek

• Green lives matter

• 30 stycznia 2024 roku odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej pt. "Green lives matter". Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy ogólnej z przyrody, biologii, ekologii i ochrony środowiska. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach wiekowych i zdobyliśmy dwa drugie miejsca:
            Julia Kawka II miejsce (w kategorii klas 4-6) oraz Aleksandra Bura II miejsce (w kategorii klas 7 i 8).
            Serdecznie Wam gratulujemy!!

Autor: Paulina Kurasiak

• PODSUMOWANIE TURNIEJU KLAS- FILIA BOROWO 76

• W tegorocznym Turnieju Klas w filii Borowo 76 uczestniczy 10 zespołów klasowych. W I semestrze uczniowie mieli okazję brać udział  w wielu konkursach tematycznych organizowanych przez bibliotekę, świetlicę szkolną i Samorząd Uczniowski. Zdobywali punkty za opiekę nad  salami, gazetki tematyczne, dary książkowe przekazywane dla biblioteki. Cały rok szkolny  trwa również akcja ekologiczna. Zbierane są baterie dla Organizacji Reba i nakrętki dla chorej dziewczynki  z naszej gminy.   Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, kreatywności oraz systematyczności!

Wyniki po I semestrze przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE - 6C

II MIEJCE-   6A

III MIEJSCE- 7E

IV MIEJSCE- 7B

Konkurs trwa do końca maja 2024 roku. Wtedy nastąpi całoroczne podsumowanie oraz wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych klas. Zachęcamy do udziału we wszystkich konkursowych aktywnościach. POWODZENIA!!!

Eliza Konieczna- Stelmaszyk, Katarzyna Matyja

• O samorządzie w urzędzie

• Grupa uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej im Bohaterów Westerplatte w Czempiniu, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, gościła w Urzędzie Gminy w Czempiniu. Młodzież została przyjęta przez Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego oraz Sekretarz Gminy Magdalenę Głucha –Napierałę.

Burmistrz Konrad Malicki podejmując uczniów w swym gabinecie przedstawił uczniom zakres zadań, którymi zajmuje się władza wykonawcza w samorządzie gminnym . Mówił także o planach inwestycyjnych oraz odpowiadał na liczne pytania młodzieży.

- Czy jest Pan zwolennikiem odtworzenia linii kolejowej z Czempinia do Śremu, kiedy w naszym mieście powstanie skatepark –dopytywał Jakub Hirowski, uczeń klasy 8 b.

O roli władzy uchwałodawczej czyli rady miejskiej, będącej ważnym ogniwem w strukturze samorządu, opowiadała czempińskim uczniom  Magdalena  Głucha –Napierała- sekretarz Urzędu Gminy w Czempiniu. Ciekawym elementem wizyty, była dla ośmioklasistów możliwość zwiedzenia sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

Gerwazy Konopczyński