• ZEBRANIA Z RODZICAMI – FILIA BOROWO 76
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI – FILIA BOROWO 76

          • Spotkania z rodzicami uczniów klas VI-VIII w budynku filii w Borowie 76 odbędą się w czwartek 24 listopada 2022r. wg następującego harmonogramu:

             

            KLASY VI  - 17:30

            Klasa VIA – sala nr 34

            Klasa VI E - sala nr 18

             

            KLASY VII – 18:00

            Klasa VIIA – sala nr 24

            Klasa VIIB – sala nr 7

             

            KLASY VIII -18:30

            Klasa VIIIA – sala nr 26

            Klasa VIIIB – sala nr 16

            Klasa VIIIC – sala nr 31

            Klasa VIIID – sala nr 3

            Klasa VIIIE - sala nr 33

            Klasa VIIIF – sala nr 9

            Klasa VIIIG – sala nr 1

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS IV-VI - ULICA KOLEJOWA
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS IV-VI - ULICA KOLEJOWA

          • Zebrania z rodzicami uczniów klas IV-VI w budynku przy ulicy Kolejowej odbędą się w środę 23 listopada 2022r. wg następującego harmonogramu:

             

            Godz. 17.30

            klasa V a – sala 52

            klasa V b – sala 44

            klasa V c – sala 25

            klasa V d – sala 24

            klasa VI b – sala 23

            klasa VI d – sala 47

             

            Godz. 18.00

            klasa IV a – sala 49

            klasa IV b – sala 50

            klasa IV c – sala 43

            klasa IV d – sala 51 - 22.11.2022 godz. 17.30

            klasa IV e – sala 45 - 30.11.2022 godz. 18.00

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I – III
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I – III

          • Zebrania z rodzicami uczniów klas I-III odbędą się we wtorek 22 listopada 2022r. wg następującego harmonogramu:

            KLASY I - godz. 17.30     

            I a – s. 45      

            I b – s. 18

            I c – s. 15

            I d – s. 14

            Ie – s. 17

             

            KLASY  III - godz. 17.45

            III a – s. 23

            III b – s. 43

            III c – s. 44

            III  d – s. 25

             

            KLASY  II - godz. 18.00

            II a – s. 24

            II b – s. 11

            II c – s. 8

            II d – s. 10

          • Dzień Dyni

          • W szkole dziś za sprawą Samorządu Uczniowskiego zrobiło się przecudnie dyniowo. W klasach nauczyciele przygotowali dyniowe zadania i zabawy. W holu szkoły mogliśmy podziwiać jesienne stroiki z dynią w roli głównej. Bardzo dobrze czuliśmy się przystrojeni w jesienno - dyniowe barwy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy.

             

                                                                                                            Izabela Potocka

          • Ósmoklasiści w urzędzie

          • Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej im Bohaterów Westerplatte w Czempiniu, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, gościli w Urzędzie Gminy w Czempiniu. Na wstępie wizyty Sekretarz Urzędu Gminy Magdalena Głucha –Napierała w sali sesyjnej, przedstawiała uczniom m.in. sposób wyboru radnych oraz zadania Rady Miejskiej. Kolejnym punktem tej nietypowej lekcji, była wizyta w sali USC, gdzie z-ca kierownika Norbert Bartkowiak, omawiał procedury jakie muszą przejść narzeczeni, pragnący zawrzeć związek małżeński. Ostatnim miejscem, które odwiedzili ósmoklasiści był gabinet burmistrza, w którym gospodarzem był z-ca Burmistrza Gminy Czempiń Andrzej Socha.

            Przedstawił on uczniom zakres zadań, którymi zajmuje się władza wykonawcza w samorządzie gminnym . Mówił o planach inwestycyjnych, ale także  o znaczeniu, aby je zrealizować środków unijnych. Młodzież miała również możliwość zadania pytań z-cy Burmistrza Gminy Czempiń. Dotyczyły one m.in. przedsięwzięć planowanych przez czempińskich samorządowców, remontów dróg, czy przyszłości pałacu w Czempiniu, który ma nowego właściciela.

             - Tego typu zajęcia są ciekawe – powiedziała Aleksandra Kułek uczennica klasy VIIIb – Mogliśmy się dowiedzieć jakie obowiązki spoczywają na burmistrzu oraz urzędnikach pracujących w urzędzie gminy. Z-ca Burmistrza uświadomił nas, że pewne różniące się obowiązki mają samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie.

                                                                                                     Gerwazy Konopczyński

          • Profesor w Tlenowni

          • 14 listopada 2022 r. o godz. 11.30 w czempińskiej Tlenowni z okolicznościowym wykładem pt: "Siła symbolu, czyli co powinniśmy wiedzieć o święcie 11 listopada", będzie gościł prof. UAM dr hab. Damian Szymczak –historyk z Zakładu Kultury i Myśli Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukowiec do Czempinia przyjedzie na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu, a jego wystąpienie będzie otwarte dla mieszkańców gminy.

                                                                                          Gerwazy Konopczyński

          • Rozmowa z prof. UAM dr hab. Damianem Szymczakiem, historykiem z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

          • Bez 11 listopada nie byłoby 27 grudnia

                        Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Czy dzień 11 listopada jest w tej kwestii tak samo istotny dla Wielkopolan jak dla mieszkańców innych części kraju?

                        - Na pewno tak. Niekiedy można usłyszeć że w tym względzie dla Wielkopolan jest ważniejszy wybuch 27 grudnia 1918 r. powstania wielkopolskiego. Bez 11 listopada nie byłoby jednak 27 grudnia.

            Tę pierwszą datę można zresztą rozpatrywać w trzech aspektach. Światowym, krajowym i regionalnym, czyli dotyczącym Poznańskiego. W tym  pierwszym istotne jest to, że Niemcy na froncie zachodnim 11 listopada podpisały zawieszenie broni na ciężkich dla siebie warunkach, co oznaczało praktycznie koniec wielkiej wojny. Zmienił się układ sił oraz sytuacja geopolityczna w Europie i na świecie. Aspekt polski to emancypacja się władz w Warszawie spod kurateli państw centralnych, głównie Niemiec. W naszej perspektywie regionalnej to przejmowanie w Prowincji Poznańskiej władzy przez Polaków. Symbolem może być rezygnacja niemieckiego nadburmistrza Poznania Ernsta Wilmsa i objęcie tego urzędu przez Polaka Jarogniewa Drwęskiego. Zarówno w Poznaniu jak i w mniejszych miejscowościach duże kompetencje otrzymywały rady robotniczo- żołnierskie, często przekształcane później w rady ludowe.

                        Jakie konkretne wydarzenia miały miejsce 11 listopada 1918 r. ?

                        - W Compiegne we Francji Niemcy podpisały zawieszenie broni, de facto na warunkach kapitulacji na froncie zachodnim. W Warszawie natomiast Józef Piłsudski przejął od Rady Regencyjnej władzę wojskową nad tworzącą się armią polską. Pełną władzę polityczną otrzymał jednak dopiero 14 listopada 1918 r., kiedy wspomniana Rada Regencyjna ustąpiła. Warto wspomnieć, że od jesieni 1917 r. reprezentowała ona powołane aktem 5 listopada 1916 r. Królestwo Polskie.

                        Jakie najistotniejsze  czynniki przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów?

            - Przede wszystkim porażka naszych zaborców w I wojnie światowej. Ponadto umiędzynarodowienie sprawy polskiej. W tym względzie ważny był wspomniany przed chwilą akt 5 listopada 1916 r., kiedy to Cesarstwo Niemieckie i Cesarstwo Austro-Węgierskie wszem i wobec ogłosili że powstanie państwo polskie na terenach odebranych Rosji carskiej. Najistotniejsze było jednak poparcie ze strony Prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrow Wilsona. Kilkukrotnie wypowiadał się on na temat odrodzenia naszego kraju, chociażby w swym słynnym orędziu wygłoszonym 8 stycznia 1918 r. Punkt 13 mówił o stworzeniu niepodległego państwa polskiego, które powinno mieć dostęp do morza.

                        Dlaczego Woodrow Wilson był tak pozytywnie nastawiony do sprawy polskiej?

                        Bez wątpienia była to zasługa Ignacego Jana Paderewskiego. Nasz wybitny  pianista był wówczas prawdziwym celebrytą i gwiazdą światowego formatu. Jego popularność w Stanach Zjednoczonych była ogromna. Miał też duży wpływ na samego prezydenta i jego otoczenie. Działania Paderewskiego w kierunku zainteresowania amerykańskiej administracji sprawą polską trzeba docenić tym bardziej, że na początki XX w. Polacy w Ameryce nie mieli zbyt dobrej prasy. Czasy Kościuszki i Pułaskiego dawno minęły, a nasi rodacy głównie kojarzyli się z biedakami, którzy za oceanem znaleźli się w poszukiwaniu pracy. Co ciekawe dobrą opinię w Stanach Zjednoczonych przed wybuchem wojny mieli Niemcy. Ale już w czasie trwania konfliktu, poprzez działania propagandowe ale też m.in. totalną wojnę na morzach ich obraz w Ameryce zaczął się zmieniać na gorsze.

                        Oprócz Ignacego Jana Paderewskiego kogo jeszcze można zaliczyć do grona ojców naszej niepodległości?

                        Na pewno Józefa Piłsudskiego, który na przełomie 1918 i 1919 r. odznaczył się instynktem politycznym. Romana Dmowskiego, wybitnego analityka, myśliciela politycznego, który nie miał jednak takiej charyzmy jak Piłsudski. Znaczącą postacią był także trochę dziś zapomniany Wincenty Witos. Jego rola jest tak istotna, ponieważ pozyskał dla idei niepodległości chłopów z Galicji a pośrednio i Królestwa Polskiego. Jeszcze kilka dekad przed wybuchem I wojny światowej wielu mieszkańców włościańskich zagród bardzo często mówiło o sobie że są po prostu chłopami, a określenie Polak było przez nich utożsamiane ze szlachcicem. Wincenty Witos uświadamiał chłopów że przyszła Polska będzie także ich ojczyzną. Należy pamiętać również o Ignacym Daszyńskim, który w wir działalności niepodległościowej wprowadził robotników.

                        Czy odzyskanie przez Polskę niepodległości może być dowodem na to, że dla wspólnego dobra politycy powinni ze sobą współpracować?

                        - Z pewnością tak. Zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie jak odmienne koncepcje państwa polskiego mieli chociażby Roman Dmowski i Józef Piłsudski. W tych ważnych chwilach przełomu 1918 i 1919 r. potrafili jednak współdziałać. Niestety w następnych latach się to zmieniło. Widać to m.in. w kwestii interpretacji przyczyn odzyskania po 123 latach niepodległości. Zwolennicy endecji uważali że była to głównie zasługa Romana Dmowskiego i stawiania przez niego od samego początku wojny na państwa ententy. Piłsudczycy stworzyli legendę marszałka, charakteryzującego się niezwykłym instynktem politycznym. W ich opinii tylko on przewidział klęskę wszystkich trzech państw zaborczych. Natomiast lewica rewolucyjna oraz polscy komuniści, podkreślali że kluczową rolę odegrała rewolucja październikowa w Rosji.

            W ubiegłym roku gościł Pan Profesor w Tlenowni z wykładem dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czempiniu, na temat Powstania Wielkopolskiego. Niebawem znowu będziemy Pana gościć. Czego tym razem nasza młodzież będzie mogła się dowiedzieć?

             

            -Nawiązując do tytułu, mówiącego, że bez 11 listopada nie było by tak ważnego dla Wielkopolan 27 grudnia, chciałbym powiedzieć coś więcej właśnie o 11 listopada 1918 r. To jedna z najważniejszych podręcznikowych dat, chyba bezbłędnie rozpoznawana. O tyle ciekawa, że właściwie tego dnia – oprócz objęcia przez Piłsudskiego dowództwa nad wojskiem polskim i rozpoczęciem akcji rozbrajania Niemców w Warszawie - nic się nie zdarzyło…  Państwo polskie bowiem istniało już przed 11 listopada, zaś odzyskiwanie niepodległości trwało od 28 października. Wtedy bowiem wyzwolono spod władzy zaborców pierwsze większe polskie miasto - Kraków. W wykładzie chciałbym zatem pokazać po pierwsze siłę symbolu jakim stał się 11 listopada. Po drugie, że odzyskanie niepodległości i odbudowa państwa polskiego były długimi, skomplikowanymi procesami, których nie można zamknąć w jednej dacie.  

             

            Dziękuję za rozmowę

            Gerwazy Konopczyński

          • Projekt Michała z klasy 8c: Spotkanie z nauką

          • W dniu 24.10.2022 klasa 8c wraz w wychowawcą Panią Moniką Włodarczak uczestniczyła w pieszym rajdzie o nazwie Spotkanie z nauką.

            Pomysłodawcą i organizatorem rajdu był uczeń tej klasy Michał Kochanowicz.

            Rajd zrealizowany był jako projekt w ramach Stowarzyszenia Oświatowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Kościanie, którego Michał jest tegorocznym stypendystą.

            Projekt miał na celu przybliżenie uczestnikom czym jest Państwowa Akademia Nauk oraz jak wygląda praca naukowca.

            Michał przygotował prezentację o Instytucie, a główną atrakcją było spotkanie z gościem dr inż. Mikołajem Wawrzyniakiem z Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku.

            Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy naukowej związanej z biologią  nasion. Można było dowiedzieć się m.in. o różnorodnym zastosowaniu nasion w życiu codziennym. Zaproszony gość opowiedział również o bankach nasion znajdujących się w różnych częściach świata, w tym również w Polsce oraz o prowadzonych badaniach, które mają na celu zachowanie zagrożonych gatunków roślin.

            Bardzo interesujące było poznanie w jaki sposób prowadzi się te badania. Można było zobaczyć sklonowany w formie małej roślinki dąb Rus oraz inne eksponaty przyniesione przez gościa. Na zakończenie spotkania była możliwość rozmowy z gościem oraz zadawania pytań.

            Po części edukacyjnej przyszedł oczywiście czas na rozrywkę.

            Wszyscy uczestnicy zwiedzili teren Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego z bardzo interesującym komentarzem kierownika Stacji Pana Macieja Budnego.

            Następnie korzystając z pięknej pogody reszta popołudnia upłynęła w miłej atmosferze przy ognisku.

          • W leśnej bazie

          • 21 października klasy 2 c i 2 d mialy szansę doświadczyć wielu wrażen podczas wycieczki w Leśnej bazie w Puszczykowie. Uczniowie aktywnie spędzili czas w parku linowym podczas zabaw na świeżym powietrzu. Następnie przystąpili do warsztatów artystycznych, podczas których wykonali piękne, zapachowe świece z wosku sojowego. Na zakończenie naszej wycieczki usiedlismy przy wspólnym ognisku.

             

                                                                          Patrycja Wojciechowska, Hanna Ratajczak- Bura

          • POZNAJEMY EUROPĘ z EUROPE DIRECT

          • 21.10.2022 z inicjatywy wychowawców klas 6b i 6d odbyły się warsztaty, których celem było przybliżenie bogactwa kulturowo-językowego naszego kontynentu. Zajęcia prowadziła przedstawicielka Europe Direct Poznań. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego niektóre języki są do siebie podobne, poznali ciekawostki językowe i brali udział w quizie z nagrodami. Z zaangażowaniem układali maxi puzzle by poznać ikoniczne zabytki kilku europejskich krajów. Oczywiście Londyn i Rzym rozpoznali wszyscy, ale np. Lizbona (stolica Portugalii) okazała się dużym wyzwaniem. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał broszurę „Odkryjmy Europę” i ulotkę z przydatnymi informacjami o podróżowaniu po Europie. A dla szkoły nasz gość przekazał piękną grę planszową pt. „Gwiezdny Ekspress”.
            Klasy, które nie brały udziału w warsztatach zachęcamy do wypożyczenia broszury i gry . Zdobędziecie sporo informacji na temat naszego kontynentu. Broszurę i grę znajdziecie w zasobach naszej angielskiej biblioteczki READ ON.

            W. Kaczewiak i M. Ratajczak

          • PRACOWITA SOBOTA WOLONTARIUSZY!

          • Dnia 22 października br. grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką p. Katarzyny Matyi i p. Elizy Koniecznej- Stelmaszyk  o godzinie 9.00 stawiła się na cmentarzu ewangelickim w Czempiniu. Jest to jedyny tego typu cmentarz w województwie wielkopolskim, który w roku 1989 został wpisany do rejestru zabytków. Założony w I połowie XIX w. do 1945 roku był miejscem pochówku mieszkańców wyznania ewangelicko – augsburskiego z Czempinia i okolic. Na początku XX w. cmentarz powiększono, a w 1912 roku na górnym tarasie nekropolii wzniesiono kaplicę. Po II wojnie światowej obiekt uległ dewastacji, a ocalałe nagrobki pod koniec lat 70 ubiegłego wieku przeniesiono do lapidarium w Orzeszkowie.

             W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej członkowie SKW co roku pomagają uporządkować  tę nekropolię.

            Uzbrojeni w grabie, taczki i worki, z wielkim zapałem pracowaliśmy, aby z alejek i nagrobków usunąć leżące liście. Wspólna praca sprzyjała integracji wolontariuszy i pielęgnowaniu pamięci o wielokulturowej historii Czempinia.

          • Fantastyczny sukces Lekkoatletyczny !

          • Uczennice SP Czempiń 4 Drużyną Lekkoatletyczną Wielkopolski!

            Chłopcy 6  Sztafetą Wielkopolski!

            Na starcie Finału Mistrzostw Wielkopolski stanęło w każdej kategorii  od 39 do 42 najlepszych sztafet wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Zawody odbyły się 12 października w Poznaniu.

            Pogoda cudowna, trasa bardzo trudna licząca od 800 m do 1500 m w zależności od grup wiekowych, liczne podbiegi i piaszczysta nawierzchnia. Nasi uczniowie...fantastyczni!

            Większość z Nich pracowicie spędza czas na treningach, wiedziałyśmy, że będzie dobrze. Nie myliłyśmy się!

            Sukces Uczennic i Uczniów  naszej szkoły zamknęłyśmy w obiektywie. Zdjęcia oddają wszystko :)

            IV miejsce:  Maja Włodarczak, Julia Ambroży,  Zofia Ambroży, Zofia Borowiak,  Oliwia Gadomska, Julia Marciniak,  Natasza Wajnert, Małgorzata Peszel.

            VI miejsce: Wiktor Roszak, Jan Nowak, Franciszek Zygmanowski, Dawid Marciniak, Filip Andrzejewski, Kamil Doliński, Maciej Korbik.

            W finale wystartowały również zaznaczając swój udział: Kinga Sobkowiak, Alicja Sarbinowska, Aleksandra Maik, Beata Sikora, Julia Kaźmierczak, Natasza Stern.

            Gratulujemy Dzieciom i Młodzieży sukcesu!

             Jesteśmy dumne z wszystkich naszych uczniów, którzy biegali w finałach!

                                                                                     Beata Itkowiak i Monika Włodarczak

             

             

             

        • Trwa głosowanie w plebiscycie Łączy nas WIELkopolskiE
          • Trwa głosowanie w plebiscycie Łączy nas WIELkopolskiE

          • Szanowni Państwo,

             

            Gmina Czempiń walczy o prestiżowy tytuł w plebiscycie Łączy nas WIELkopolskiE. Zagłosujmy na wspaniałą, fantastyczna TLENOWNIĘ!

            Teraz wszystko w Naszych rękach! Głosy można oddawać codziennie, do niedzieli 23 października 2022 roku.

            Jak głosować?

            - Wchodzimy na stronę laczynaswielkopolskie.pl

            - Szukamy Gminy Czempiń kierując się w dół strony - w kategorii ŁĄCZY NAS... ARCHITEKTURA I KULTURA.

            - Klikamy znacznik przy Gminie Czempiń.

            - GOTOWE!

            - I powtórka kolejnego dnia, aż do niedzieli.

            RAZEM NA PEWNO WYGRAMY!

             

            Arleta Adamczak

        • TYTUŁ „DOBREGO KOLEGI” W KLASACH PRZYZNANY
          • TYTUŁ „DOBREGO KOLEGI” W KLASACH PRZYZNANY

          • Już po raz drugi koledzy i koleżanki z okazji Dnia Chłopaka wybierali w klasach „Dobrego Kolegę”.

            Uczniowie docenili rówieśników za postawę godną naśladowania, okazywaną pomoc koleżeńską oraz przestrzeganie zasad „fair play”. Nagrodzonym gratulujemy i przypominamy, że otrzymanie takiego tytułu zobowiązuje do dawania dobrego przykładu.

            Dziewczynkom przypominamy, że ich starania zostaną docenione z okazji Dnia Kobiet.

            Tegoroczni „Dobrzy Koledzy”:

            Alan Janas kl. 1a

            Stanisław Kaczmarek kl. 1b

            Błażej Wieczorek kl. 1c

            Michał Brzozowski kl. 1d

            Wojciech Itkowiak kl.1e

            Jakub Szafraniak kl. 2a

            Oliwier Kostyk kl. 2b

            Marcel Nawrocki kl. 2c

            Jakub Szczeszek Kl. 2d

            Adamczyk Antoni kl. 3a

            Wojciech Czaiński kl. 3b

            Stanisław Gałek kl.3c

            Patryk Grys kl. 3d

            Bruno Budziński kl. 4a

            Maciej Lewandowski kl. 4b

            Jan Kielich kl. 4c

            Filip Kaczor kl. 4d

            Piotr Długi kl. 4e

            Iwo Stabrowski kl. 5a

            Filip Hirowski kl. 5b

            Oskar Wilk kl. 5c

            Stanisław Najderek kl. 5d

            Kulakovskyi Davyd kl. 6b

            Witold Matysiak kl. 6d

             

        • „Najlepszy Nauczyciel”
          • „Najlepszy Nauczyciel”

          • W tym roku z okazji Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w budynku szkoły przy ulicy Kolejowej postanowił zorganizować wybory „Najlepszego Nauczyciela”. Uczniowie oddali w sumie 1447 głosów. Największe uznanie wśród uczniów i najwięcej głosów uzyskała Pani Magdalena Ratajczak. Miejsce na podium zajęli również Pani Barbara Skiba i Pan Dariusz Pawlak.

            Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

          • ZASZYFROWANI

          • Dnia 13 października uczniowie klasy 6b oraz 6d wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Poznania. Odwiedzili Centrum Szyfrów Enigma, gdzie przeżyli niesamowitą przygodę w świecie odkryć, które zmieniły losy świata. Uczniowie poznali historię złamania szyfru Enigma przez trzech genialnych polskich matematyków. Zobaczyli m. in. płachty, bomby i cyklometr – odkrycia kryptologów, które pomogły pokonać Enigmę. Szóstoklasiści wzięli również udział w grze edukacyjnej. Na uczniów czekały tajemnice, wciągające zadania i łamigłówki.

            Tego wspaniałego dnia dzieci miały okazje obejrzeć film pt. „Za duży na bajki”. Film w lekki i humorystyczny sposób opowiadał o tematach niełatwych: chorobie bliskiej osoby, trudach dorastania, zyskiwaniu samodzielności i odpowiedzialności. Seans wskazał także korzyści płynące ze zdrowego stylu życia, będąc przy okazji doskonałą lekcją budowania dobrych nawyków.

            Wycieczkę zakończyli przed poznańskim pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Wierzbięcice. PaniHanna Ambroży krótko przypomniała historię powstania wielkopolskiego, które wybuchło w Poznaniu 27 grudnia 1918 roku.

          • NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY!

          • Trzeciego października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata.

            Głosami szkolnych wyborców nowy skład SU wygląda następująco:

             

            Zarząd Samorządu Uczniowskiego :

            Przewodnicząca: SIKORA BEATA (8D)

            Wiceprzewodniczący: KUCHARCZYK KAROL (8G)

            Wiceprzewodnicząca: BARŁOŻYK ANTONINA (5D)

            Skarbnik: WOLNY WOJCIECH (7A)

            Skarbnik: RYBACKA WERONIKA (4D)

            Martyna Zabłocka (4D)

            Barbara Szymańska (5A)

            Gabriela Nyczak (5A)

            Emilia Tomczak (5A)

            Marianna Matelska (4D)

            Oskar Wilk (5C)

                                                                      

             

            SEKCJA INFORMACYJNA (ogłaszanie informacji w klasach)

            1. Beata Sikora (8D)
            2. Piotr Skorupiński (8D)
            3. Wiktor Gidaszewski (8D)
            4. Monika Płocieniak (8A)
            5. Agata Kasperska (8E)
            6. Eliza Włodarczak (8E)
            7. Karol Kucharczyk (8G)
            8. Kinga Tomczak (8E)
            9. Agata Matuszkowiak (8E)
            10. Nikola Wilk (8A)
            11. Julia Dąbrowska (8G)

             

            SEKCJA GAZETKOWA (zamieszczanie informacji w gablocie)

            1. Kinga Tomczak (8E)
            2. Patrycja Makowska (8B)
            3. Aleksandra Kułek (8B)
            4. Roksana Walorek (8F)
            5. Antonina Kuciak (8C)

             

            SEKCJA TECHNICZNA (przygotowywanie sprzętu nagłaśniającego w trakcie
                                                      imprez szkolnych)

            1. Piotr Skorupiński (8D)
            2. Wiktor Gidaszewski (8D)
            3. Piotr Wojnowski (8D)

             

            SEKCJA FOTOGRAFICZNA (wykonywanie zdjęć w czasie imprez szkolnych)

            1. Zuzanna Niedziela (8A)
            2. Klaudia Kułak (8D)
            3. Magdalena Sparty (8D)
            4. Monika Płocieniak (8A)
            5. Hanna Kubiak (7B)
            6. Aleksandra Oleszak (7B)
            7. Monika Płocieniak (8A)

             

            SEKCJA WNIOSKOWA (koncepcje, pomysły)

            1. Patrycja Makowska (8B)
            2. Aleksandra Kułek (8B)

             

             

            SEKCJA KULINARNA (organizowanie i prowadzenie kawiarenki szkolnej)

            1. Kinga Augustyniak (8D)
            2. Anastazja Bartkowiak (8D)
            3. Magdalena Sparty (8D)
            4. Roksana Walorek (8F)
            5. Wojciech Hohorek (8F)
            6. Antonina Kuciak (8C)
            7. Agata Kasperska (8E)
            8. Eliza Włodarczak (8E)
            9. Agata Matuszkowiak (8E)
            10. Jan Kapała – Grygier (7A)
            11. Hanna Kubiak (7B)
            12. Wojciech Wolny (7A)
            13. Julia Drozd (6E)
            14. Aleksandra Kubacha (7B)
            15. Dąbrowska Julia (8G)

             

            SEKCJA ARTYSTYCZNA (strojenie korytarzy, ubieranie choinki, wykonywanie
                                                         plakatów, ogłoszeń itp.)

            1. Kinga Augustyniak (8D)
            2. Anastazja Bartkowiak (8D)
            3. Beata Sikora (8D)
            4. Roksana Walorek (8F)
            5. Wojciech Hohorek (8F)
            6. Antonina Kuciak (8C)

             

            SEKCJA REPREZENTACYJNA (reprezentowanie szkoły w zastępstwie
                                                                  przewodniczących)

            1. Wiktor Gidaszewski (8D)
            2. Monika Płocieniak (8A)
            3. Antonina Barłożyk (5D)

            4. Weronika Rybacka (4D)

             

             

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Informuję, że w bibliotece szkolnej można odbierać karty konkursowe:

            dla uczniów klas IV „Bohaterka dnia”,

            oraz dla uczniów klas V „Ta twarz wygląda znajomo”,

            a także dla uczniów klas VI „10 książek , które warto zabrać ze sobą na bezludną wyspę”

            przygotowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

            Zapraszam łączników bibliotecznych po szczegółowe informacje dla klas do biblioteki szkolnej.

            W tym samym terminie i z tej samej okazji organizuję również trzy konkursy plastyczne:

            Dla uczniów klas I „Portret postaci z bajek”

            oraz dla uczniów klas II „Biblioteka moich marzeń”,

            a także dla uczniów klas III „Sowa biblioteczna”.

            Szczegółowe informacje otrzymały wychowawczynie klas I - III.

            Termin oddania kart konkursowych i prac plastycznych upływa w piątek 28 października 2022 r.


             

            Nagrodzeni uczniowie otrzymają upominki.


             

            Zachęcam do udziału!


             


             

            Kinga Tomyślak

          • Szkolne obchody Nocy Bibliotek 2022

          • W piątek 30 września nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zapraszając czytelników     z klas I – VIII do biblioteki przy ul. Kolejowej 3.

            Uczestnicy wydarzenia włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pomysłowego przebrania za bohatera książkowego, wcześniej przeprowadzili rozmowę z wybranym nauczycielem, żeby zdobyć informację jaka była ulubiona książka jego dzieciństwa, zrobili niezwykłe zdjęcia z książką, które można podziwiać również w naszej bibliotece. Uczniowie wysłuchali bajki „Swojaki i magiczny kryształ” oraz przygotowali do niej własne ilustracje, zdradzili nam za co kochają bibliotekę, opowiedzieli o swoich ulubionych książkach oraz  o tych, które aktualnie czytają i polecają rówieśnikom, a także które pragnęliby dostać w prezencie.

            Czytelnicy podzielili się z nami także radością jaką sprawia im opieka nad własnymi zwierzętami

            domowymi.

            Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki za udział w konkursach     i      zadaniach wykonywanych w ramach akcji.

            Wydarzenie było niezwykle udane, przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

             

            Dziękujemy za udział wszystkim obecnym uczniom!

            Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

            J. Sobolewska–Jakubiak i K. Tomyślak

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych!

            Zapraszamy do wzięcia udziału w indywidualnych i grupowych przedsięwzięciach (konkursy czytelnicze, plastyczne, wiedzy ogólnej, recytatorski, fotograficzny...) przygotowanych przez bibliotekę szkolną w Borowie 76.

            NAGRODY i punkty ramach "Turnieju klas" czekają!

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
      • ul. Kolejowa 3 powiat kościański województwo wielkopolskie 64-020 Czempiń Poland
      • 61 28 26 789 lub 61 28 26 805 (Kolejowa 3) 61 28 26 268 (Borowo 76) 61 28 26 275 (Borowo 49)
    • Logowanie