• Wybory

• Wybory do rady przeprowadza się w okręgach wyborczych:

· Okręg nr 1 – Czempiń, Betkowo, Borowo, Donatowo, Gorzyce, Gorzyczki, Jasień, Nowe Borówko, Nowe Tarnowo, Nowy Gołębin, Piechanin, Piotrkowice, Srocko Wielkie, Słonin, Stare Tarnowo, Stary Gołębin. Siedzibą okręgu nr 1 jest Szkoła Podstawowa w Czempiniu, Borowo 76.

· Okręg nr 2 – Bieczyny, Głuchowo, Jarogniewice, Piotrowo Pierwsze, Piotrowo Drugie, Sierniki, Zadory. Siedzibą okręgu nr 2 jest Szkoła Podstawowa w Głuchowie, ul. Kościańska 28/30.

W celu przeprowadzenia wyborów do Rady Burmistrz Gminy Czempiń powołuje Gminną Komisję Wyborczą w Czempiniu.

Prawo zgłoszenia kandydatów do Gminnej Komisji Wyborczej w Czempiniu przysługuje dyrektorom szkół (SP Czempiń – 5 osób, SP Głuchowo – 2 osoby) oraz osobom, które ukończyły szkołę podstawową i do dnia wyborów nie ukończyły 18 roku życia (spośród tych osób Burmistrz Gminy Czempiń wybierze 2 osoby).

W pracach komisji nie może uczestniczyć kandydat na radnego.

Zadaniem Gminnej Komisji Wyborczej w Czempiniu jest ustalenie wyników wyborów do Rady.

Wybory przeprowadzają okręgowe komisje wyborcze składające się z 3 osób, które wskazywane są przez dyrektorów szkół podstawowych z terenu Gminy Czempiń, z podaniem tych, które będą pełniły funkcję Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Komisji. Zadaniem okręgowych komisji wyborczych jest przeprowadzenie głosowania do Rady oraz ustalenie wyników głosowania w okręgach wyborczych.