• Cechy wolontariusza

Wolontariusz – osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

Cechy, które powinny charakteryzować wolontariusza:

• dużo optymizmu i chęci do działania,
          • motywacja do niesienia pomocy potrzebującym,
          • umiejętność wygospodarowania wolnej chwili,
          • odwaga i brak barier psychicznych,
          • odpowiedzialność,
          • wrażliwość,
          • systematyczność.

Zanim podejmiesz się pracy na rzecz innych zastanów się, które działania chcesz wykonywać, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

Czym chciałbym się zajmować?

Co mnie interesuje?

Ile czasu mogę poświęcić na działania w szkolnym wolontariacie?

Dokonując wyboru zadania wybierz takie, w którym poczujesz się dobrze, które da ci zadowolenie, pozwoli czerpać satysfakcję i będzie rozwijało twoje zainteresowania, a praca przyniesie zakładane efekty. Powinieneś się także zastanowić, w jakiej dziedzinie Twoja wiedza
          i umiejętności mogą być wykorzystane.