• Organizacja zajęć

• 1. Lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć niezależnie od tego czy cała szkoła, czy jej część realizuje nauczanie zdalne. O innej możliwości decyduje dyrektor szkoły.

2. Głównym narzędziem do realizacji zajęć nauczania zdalnego są aplikacje pakietu G-Suite: komunikator Meet oraz platforma edukacyjna Classroom, a w sytuacji utrudnień pracy w usługach G-Suite – dziennik elektroniczny Librus (profil uczniowski, a w przypadku klas 1-3 – profil rodzica).

3. W przypadku, gdy lekcja odbywa się przy użyciu dziennika elektronicznego Librus, na początku lekcji nauczyciel przesyła materiały do samodzielnego opracowania lub rozwiązania w trakcie lekcji. Podczas pracy nauczyciel jest dostępny dla uczniów, pomaga oraz udziela wskazówek.

4. O terminie wykonania zleconych zadań i sposobie przekazania rozwiązania decyduje nauczyciel danego przedmiotu.

5. Jeśli z przyczyn niezależnych od ucznia nie mógł on przesłać zadania terminowo, powinien wyjaśnić tę sytuację nauczycielowi przedmiotu rodzic ucznia, wysyłając do niego wiadomość przez dziennik elektroniczny Librus (konto rodzica).

6. Uczeń ma możliwość konsultowania swoich działań na platformie Classroom, podczas spotkań na Meet lub przez dziennik elektroniczny Librus.

7. Terminy planowanych prac klasowych i innych form sprawdzania wiedzy nauczyciel zamieszcza w terminarzu dziennika elektronicznego Librus przestrzegając obowiązujących w szkole zasad:

1. a) prace pisemne (prace klasowe, sprawdziany, testy) wymagające od ucznia powtórzenia znacznej partii treści nauczania są zapowiadane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem z określeniem zakresu treści objętych pracą pisemną;
          2. b) w przypadku nieobecności podczas pracy klasowej, sprawdzianu, testu uczeń przystępuje do pracy pisemnej w dodatkowym terminie uzgodnionym z nauczycielem;
          3. c) w tygodniu mogą się odbyć co najwyżej dwie prace klasowe, sprawdziany, testy;
          4. d) w ciągu dnia może się odbyć tylko jedna praca pisemna obejmująca większą partię materiału;
          5. e) kartkówka obejmuje materiał z nie więcej niż trzech ostatnich tematów;
          6. f) kartkówka nie wymaga wcześniejszej zapowiedzi;
          7. g) uczeń, który nie pisał pracy pisemnej z przyczyn usprawiedliwionych w dniu, w którym pisała ją cała klasa, ma prawo przystąpić do niej w dodatkowym terminie z tego samego zakresu materiału.