• Zadania dyrektora szkoły i nauczycieli

• 1. Zdalne nauczanie wprowadza się w szkole (całej lub w części) zgodnie z obowiązującym w danym czasie prawem.

2. O wprowadzeniu zdalnego nauczania dyrektor szkoły informuje nauczycieli, rodziców oraz uczniów za pośrednictwem strony internetowej szkoły oraz dziennika elektronicznego Librus.

3. Wychowawca zobowiązany jest sprawdzić, czy wszyscy rodzice oraz uczniowie oddziału mają dostęp do dziennika elektronicznego Librus i poczty szkolnej Gmail. W przypadku, kiedy takiego dostępu nie ma, wychowawca ma obowiązek poinformować rodzica o konieczności pobrania nowego hasła od administratora dziennika Librus lub platformy G-Suite.

4. Wychowawca ma obowiązek poinformować dyrektora szkoły o problemach dotyczących zdalnego nauczania w swojej klasie (np. o braku komputera, stałego łącza internetowego).

5. Szkoła, we współpracy z organem prowadzącym, w miarę możliwości może użyczyć uczniowi potrzebnych narzędzi do zdalnej nauki. O terminie i sposobie ich przekazania informuje rodzica wychowawca.

6. Nauczyciel jest zobowiązany do realizacji podstawy programowej zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

7. Nauczyciele mogą dokonywać modyfikacji rozkładu materiału oraz metod pracy z danego przedmiotu tak, aby umożliwiały one realizację podstawy programowej.

8. Lekcje online nie muszą odbywać się w wymiarze pełnych 45 minut. Czas trwania spotkania online należy uzależnić od wieku uczniów, przedmiotu i realizowanych treści.

9. Podczas zdalnego nauczania obowiązują wskazania z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.