• "EGZAMIN ÓSMOKLASISTY"

          • Uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowe zmagania. Dziś rozwiązywali test z języka polskiego, jutro czeka ich matematyka, natomiast w czwartek egzamin z języka obcego. 

            Powodzenia drodzy Ósmoklasiści!

          • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM „HOW DO YOU SPELL IT?”

          • 8 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego „How do you spell it?”. W tym roku do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas piątych i szóstych z siedemnastu szkół powiatu kościańskiego. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością pisowni słów i zdań w języku angielskim, a także umiejętnością literowania.

            Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 6 maja 2024r. Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii klas szóstych została Liliana Kujawska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, drugie miejsce zajął Kazimierz Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie, a trzecie uczeń naszej szkoły - Igor Szymankiewicz. Zwycięzcą w kategorii klas piątych został uczeń naszej szkoły - Ksawery Łapiński, drugie miejsce zajął Stanisław Matuszewski ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie, a trzecie Lena Berus ze Szkoły Podstawowej nr 3.

            Nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych ufundowali: Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana, Wójt Gminy Kościan, Burmistrz Gminy Czempiń oraz Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

             

            Serdecznie gratulujemy Igorowi i Ksaweremu uzyskania tak wysokich wyników!

          • finalistka Zuzanna

          • W piątek, 26 kwietnia 2024 roku, odbył się finał pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Historycznego Dr Wanda Błeńska – Poznanianka Stulecia. Zorganizowała go Piątkowska Szkoła Społeczna w Poznaniu, której patronką od 1997 roku jest Pani Doktor.

            Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii wiekowej klas 4-6 szkół podstawowych nagrodzona została uczennica naszej Szkoły, finalistka Zuzanna Yonan z klasy 4c.

            Serdecznie GRATULUJEMY!

            Komisji konkursowej przewodniczyła p. Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Podsumowując konkurs powiedziała:

            „Tyle pięknych zdań! O życiu niepozbawionym sensu, o szczytnych ideałach i o tym, co naprawdę warto, jeszcze nigdy nie usłyszałam jednego dnia. To wszystko dzięki uczestnikom Konkursu Literacko-Historycznego Dr Wanda Błeńska – Poznanianka Stulecia, który Fundacja objęła honorowym patronatem. DZIĘKUJĘ!”

             

            Dorota Przygodzka

            zdj. PSS Poznań

          • Majowe święta

          • Uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w holu szkoły przygotowane zostały wystawy tematyczne, które przybliżyły historię
            i znaczenie świąt majowych oraz polskich symboli narodowych.

            W ramach obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja uczniowie klas 4a, 4d, 6a, 6b oraz 7a wzięli udział w grze terenowej. Poszczególne stacje i wyzwania rozmieszczone zostały na boisku szkolnym. Uczestnicy musieli dotrzeć do wszystkich  punktów i rozwiązać pozostawione tam dla nich zadania. Kolejność była dowolna. Liczył się czas i poprawność wykonania ćwiczeń. Uczniowie wykorzystywali różne strategie i metody pracy. Nie zabrało również elementów zdrowej rywalizacji oraz fizycznej aktywności. Przemieszczać należało się bowiem sprawnie i szybko. Każdy zespół zakładał, że na mecie stanie jako pierwszy.

            Zlecone aktywności łączyły wiedzę z zakresu historii oraz języka polskiego. Sprawdzały znajomość faktów i pojęć historycznych, umiejętność analizy tekstu źródłowego oraz układania pytań. Należało wykazać się także takimi sprawnościami jak logiczne myślenie oraz czytanie ze zrozumieniem.

            Uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania. Pracowali sumiennie, w bardzo dobrym tempie.  Wszyscy zasłużyli więc na podium, bo pokazali, że świętować można na różne sposoby, także te mniej oczywiste.  Udowodnili również, że nauka może być dobrą zabawą.

            Aleksandra Adamczak

          • DZIEŃ ZIEMI W FILII BOROWO 76

          •             DZIEŃ ZIEMI tradycyjnie przypada 22 kwietnia. Chcielibyśmy jednak, aby trwał zawsze. Nasz planeta cierpi z powodu nadmiernej eksploatacji w zasadzie wszystkich jej zasobów.

            Musimy obudzić nasze pozytywne uczucia do NATURY oraz kształtować racjonalne zasady funkcjonowania. W kwietniu odbyło się w budynku naszej szkoły Borowo 76 wiele działań zmierzających w tym kierunku.

             

             Oto one:

            Uczniowie  klas 6-8  ozdobili dziełami plastycznymi drzwi do sal lekcyjnych. Umieścili w swoich pracach hasła i obrazy zwracające uwagę na problemy dbania o przyrodę.

            Przedstawiciele klas 6-8 brali udział w konkursie o tematyce ekologicznej. Pierwsze zdobyła Ola Bura z 7b, drugie Dawid Kudlewski z 6c, a trzecie Tomasz Ratajszczak z 8b.

            Klasa 6b zorganizowała mały happening pod hasłem ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ - adopcja roślin doniczkowych. Przynieśli z domów różne  zbędne pojemniki, a następnie po wypełnieniu ich ziemią posadzili kaktusiki i grubosze, które hodujemy w sali 16.  Ponad 30 roślinek( opatrzonych imieniem np. Flora, Gemini, Trio)  znalazło bardzo szybko właścicieli wśród uczniów innych klas. Jesteśmy przekonani, że od miłości do własnej małej roślinki, zaczyna się miłość do wszystkiego co żyje.

             Na lekcjach religii ksiądz Błażej Barczak przypomniał uczniom, że zawarte w Biblii słowa o czynieniu sobie Ziemi poddaną, nie są równoznaczne z robieniem co nam się żywnie podoba. Jesteśmy zobowiązani dbać o naszą ŻYWICIELKĘ, MATKĘ.

            Do 25 maja trwa IV edycja konkursu z cyklu ZERO MARNOWANIA + MAKSIMUM DBANIA. W tym roku szkolnym hasłem konkursu jest: RACJONALNE SEGREGOWANIE DO ŻÓŁTEGO WORKA. Uczniowie klas 5-8 mogą wykonać ulotkę informacyjną, która pomoże w rozumieniu dlaczego, po co i jak sensownie segregować plastiki. Nie każdy plastikowy element nadaje się do recyklingu. Dobrze posegregowane plastiki są szansą na ich intensywniejsze ponowne użycie. Patronami tegorocznej edycji naszej akcji są Związek Międzygminny “Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" oraz Gmina Czempiń.

            W sali numer 7 pod opieką pani Agnieszki Ławniczak, w świetlicy szkolnej pod opieką Katarzyny Matyi i Elizy Koniecznej – Stelmaszyk i w sali 16 pod opieką pani Ewy Wegner, przez cały rok szkolny pojawiają się gazetki  prokologiczne, popularyzujace ochronę środowiska, szacunek dla darów Ziemi.

            Kropla drąży skałę. Nasze kropelki wielu corocznych działań mają szansę rozbić twardą skorupę braku wrażliwości na los PLANETY. Jesteśmy do tego zobowiązani, bo przecież POŻYCZYLIŚMY ZIEMIĘ OD NASZYCH WNUKÓW.

             

                                                             Ewa Wegner

          • AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Z okazji kończących się już obchodów „ Dnia Ziemi”  Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę zebrania od wszystkich uczniów klas VI-VIII symbolicznej złotówki na zakup kilku drzewek , aby dać wyraz  troski o Planetę , a jednocześnie jeszcze bardziej upięknić otoczenie naszej szkoły. Wszyscy mamy nadzieję, że posadzone dzisiaj przez nas brzozy, będą dawały nam wkrótce schronienie przed czerwcowymi upałami i rażącym słońcem… Każdy z nas może teraz powiedzieć, że są moje na zawsze…

                                                                                               Piotr Krakowski

        • ANGIELSKI PO POLSKU LUB ODWROTNIE
          • ANGIELSKI PO POLSKU LUB ODWROTNIE

          • W poniedziałek 29 kwietnia klasa 5b uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. W interesujący i kreatywny sposób uczniowie dowiedzieli się jak wiele słów, zwrotów, skrótów funkcjonujących w naszej codziennej mowie pochodzi z języka angielskiego. Z anglicyzmami dzieci zapoznały się dzięki grze edukacyjnej "Kto ma? Ja mam", przygotowanej specjalnie dla nich przez nauczycielkę języka polskiego. Podjęły także próbę zastąpienia wskazanych słów wyrazami w naszym języku ojczystym. Nie zabrakło oczywiście przypomnienia, że język polski jest piękny i tam, gdzie nie jest to konieczne, nie stosujemy zwrotów obcojęzycznych, a używamy słów polskich. Na końcu lekcji uczniowie wyrazili swoją opinię o zajęciach, stosując powszechnie znany gest, którego nazwa pochodzi z j. angielskiego. 👍
            M. Piszcz

          • Sukces Zofii

          • Talent i wrażliwość naszej szóstoklasistki zostały docenione na forum ogólnopolskim! W roku szkolnym 2023/24 odbyła się już XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Zofia Tanaś, uczennica z klasy 6c naszej szkoły, zajęła w nim trzecie miejsce w grupie wiekowej dla uczniów szkół podstawowych z klas 4–6.

            W ciągu 20 lat istnienia konkursu nadesłano jego organizatorom ponad 30 tysięcy wykonanych rozmaitymi technikami prac. W tym roku szkolnym było ich 1021. Prace zgłaszane były w trzech grupach wiekowych: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4–6,  SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 7–8 oraz SZKOŁA PONADPODSTAWOWA. W każdej z tych grup obowiązywały do wyboru trzy kategorie artystyczne: literacka (wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna itp.), plastyczna (plakat, grafika, malarstwo, kolaż, gablota szkolna i parafialna itp.), multimedialna (strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny itp.). Nadsyłane prace charakteryzuje zawsze wysoki poziom wykonania.

            Magdalena Guziak-Nowak - organizatorka konkursu i dyrektorka ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka - swoje doświadczenia z pracami konkursowymi opisuje w następujących słowach: „Młodzi ludzie nie podchodzą bezrefleksyjnie do toczących się debat społecznych o aborcji czy o wspomaganym samobójstwie [czyli eutanazji]. W swoich pracach przedstawiają świat pełen wartości, w którego centrum stoi człowiek: często słaby, chory, po ludzku patrząc – zależny od innych. Uczestnicy konkursu pokazują nam, że miłość, szacunek i odpowiedzialność to klucze do budowania cywilizacji, choć oczywiście sami nie sięgają po tak patetyczne słowa. Mówią raczej, czasem jakby od niechcenia: «Przecież to oczywiste»‟.

            Powstałe prace są jednak nie tylko wynikiem czy okazją do refleksji nad życiem dla uczestników konkursu, ale mogą stanowić dla nas wszystkich zachętę do zastanowienia się nad sprawami, które w codziennym pędzie z roku na rok coraz częściej się nam wymykają.

            Ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu udział w konkursie wzięło siedmioro uczennic: z klasy 4D Helena Heigelmann, z klasy 5B Vira Chursina, Marcelina Kroll, Maria Łabendzka, Alicja Nowacka i Agata Wierzejewska oraz z klasy 6C Zofia Tanaś - nasza laureatka.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zdolnym uczestniczkom, natomiast w sposób szczególny Zofii Tanaś, która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród uczestników z całej Polski! Zosia startowała w kategorii multimedialnej. Jej filmik można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/MRnMDorp6Ug?si=D0pYHV9wUg7XJYkh

            natomiast wszystkie prace konkursowe dostępne są pod adresem: https://pro-life.pl/xx-ogolnopolski-konkurs-dla-mlodziezy-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-im-bl-ks-jerzego-popieluszki/

            Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 6 kwietnia 2024 roku podczas uroczystej gali na Jasnej Górze w Częstochowie. Filmik z tego wydarzenia można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/KHUPcJWcbM4?si=fUwYrCZXQ8YnGcB4 (Zosię zobaczyć możemy od 26 minuty filmu).

             

            Michał Bączyk

        • PRAWA DZIECKA MOIMI OCZAMI
          • PRAWA DZIECKA MOIMI OCZAMI

          • Oto przygotowane przez uczniów naszej szkoły cztery prace plastyczne na konkurs Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

            autor: K. Wałęsa-Maćkowiak

        • EUROPEJSKA MATEMATYKA
          • EUROPEJSKA MATEMATYKA

          • W piątek 26 kwietnia klasa 4b odbyła wyjątkową lekcję matematyki. Uczniowie zamieniali ułamki niewłaściwe na liczby mieszane i odwrotnie posługując się cyframi w dwóch europejskich językach. Po wyrzuceniu parzystej liczby oczek na wybranej kostce, posługiwali się językiem niemieckim, a w przeciwnym razie - językiem hiszpańskim. Dzieci dobrze radziły sobie zarówno z  ułamkami, jak i z obcojęzycznymi nazwami.

            M. Drozda

        • BOGACTWO PRZYRODNICZE WOKÓŁ NAS
          • BOGACTWO PRZYRODNICZE WOKÓŁ NAS

          • Oto siedem projektów murali przygotowanych przez uczniów naszej szkoły na konkurs Banku Ochrony Środowiska. Mogliśmy zgłosić tylko trzy prace. Szkolna komisja konkursowa złożona z nauczycieli wybrała dzieła Zosi Tanaś, Zosi Białożyt i Kornelki Włodarczyk.

            Do wygrania jest duża pula pieniędzy na wykonanie muralu na budynku szkoły Borowo 76.

            autor: K. Wałęsa-Maćkowiak

        • ENGLISH LANGUAGE DAY
          • ENGLISH LANGUAGE DAY

          • Klasy 4a i 5d aktywnie włączyły się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO, który przypada 23 kwietnia, w dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira.

            Piątoklasiści poznawali biografię tego wybitnego twórcy literatury, ćwicząc w praktyce Past Simple oraz zmierzyli się, tak samo jak czwartoklasiści, z Tongue Twisters - łamańcami językowymi. Mały akcent rywalizacji wprowadziło zadanie na to, kto szybciej i bezbłędnie wypowie wybrany Tongue Twister. Wesołe ćwiczenie poprawnej i płynnej wymowy. Uczniowie poznali także przykłady popularnych wyrażeń, które do dziedzictwa językowego wprowadził Szekspir.

            Korzystaliśmy z ogólnodostępnych materiałów British Council, instytucji promującej m.in. naukę języka angielskiego .

            autor: W. Kaczewiak

          • PROJEKT MASKOTKA

          • Uczniowie klasy 5b w minionym miesiącu doskonalili szycie ręczne oraz szycie na maszynach wieloczynnościowych. Pracując w grupach mieli za zadanie stworzyć niepowtarzalną maskotkę uszytą wg własnego projektu. Koncepcji było mnóstwo, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Samodzielnie dokonali pomiarów, wybrali odpowiednie materiały, wyszukali najlepsze metody łączenia tkanin. Na lekcjach wykorzystali wiedzę techniczną i matematyczną, pobudzili swoją wyobraźnię, a także ćwiczyli umiejętność pracy w zespole. Na wszystkich zajęciach został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI - UL. KOLEJOWA I FILIA BOROWO 49

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI - UL. KOLEJOWA I FILIA BOROWO 49

             

            KLASY IV - V

            23 kwietnia 2024 (wtorek)

             

            17:00

            KLASA Va - sala nr 49

            KLASA Vb - sala nr 50

            KLASA Vc - sala nr 43

            KLASA Vd - sala nr 51

            KLASA Ve - sala nr 45

             

            18:00

            KLASA IVa - sala nr 47

            KLASA IVb - sala nr 25

            KLASA IVc - sala nr 23

            KLASA IVd - sala nr 44

             

            KLASY I - III

            24 kwietnia 2024 (środa)

             

            17:00

            KLASA Ia - Borowo 49

            KLASA IIa - Borowo 49

            KLASA IIIa - Borowo 49

            KLASA IIIb - sala nr 10

            KLASA IIIc - sala nr 23

            KLASA IIId - sala nr 24

            18:00

            KLASA IIb - sala nr 15

            KLASA IIc - sala nr 25

            KLASA IId - sala nr 14

            KLASA IIe - sala 8

            19:00

             

            KLASA Ib - sala nr 18

            KLASA Ic - sala nr 17

            KLASA Id - sala nr 11

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI - FILIA BOROWO 76

          • duże Borowo.jpg

            ZEBRANIA Z RODZICAMI - FILIA BOROWO 76

            Klasy VI - VIII

            25 kwietnia 2024 (czwartek)

            1700

            Spotkanie z wychowawcą

            Klasa VIA -sala nr 34

            Klasa VIB-sala nr 16

            Klasa VIC-sala nr 24

            Klasa VID-sala nr 9

             

            1800

            Spotkanie z wychowawcą

            Klasa VIIA -sala nr 18

            Klasa VIIB -sala nr 26

            Klasa VIID -sala nr 3

            Klasa VIIE -sala nr 33

            19 00

            Spotkanie z wychowawcą

             

            Klasa VIIIA -sala nr 31

            Klasa VIIIB -sala nr 7

             

          • UDANY POCZĄTEK WIOSENNEGO SEZONU LEKKOATLETYCZNEGO

          • W dniu 26 marca reprezentacja Szkoły Podstawowej  w Czempiniu  wystartowała w Racocie na Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wystawiliśmy 6 drużyn składających się z 6 uczniów (+rezerwa). Najmłodsze drużyny dziewcząt i chłopców ( klasa 4) miały do pokonania dystans 800m,,roczniki 2011 i młodsi oraz dziewczyny roczniki 2009 i 2010  dystans 1000m, a chłopcy 1500m. Wszystkie nasze drużyny, wywalczyły miejsce na podium.

            Złote medale zdobyły
            -drużyna dziewcząt kl.5-6
            -drużyna dziewcząt kl.7-8
            -drużyna chłopców kl.4
            -drużyna chłopców kl 7-8

            TE 4 DRUŻYNY AWANSOWAŁY NA ZAWODY WOJEWÓDZKIE !!!!

             

            Srebrne medale zdobyła
            -drużyna dziewcząt kl. 4

             

            Brązowe medale zdobyła
            -drużyna chłopców kl 5-6


            Na wyróżnienie zasługuje zwycięstwo Wiktora Roszaka, który pomimo, że nie awansował z drużyną chłopców((III miejsce) to dzięki  wygranej ma awans indywidualnie❗

            W skład drużyn wchodzili:
            🥈dziewczyny kl.4 (Nina Lisiecka, Laura Maik, Zofia Marciniak, Alicja Ceglarek, Emilia Matuszewska, Agata Sikora, Maja Lasecka -rezerwa)
            🥇chłopcy kl 4 (Alan Sobkowiak, Marcel Wojciechowski, Kacper Kubacha, Michał Staszewski, Patryk Gas, Leon Popowicz, Tymon Dudziak -rezerwa)
            🥇dziewczyny kl. 5-6 (Maria Grzelewska, Maja Włodarczak, Agata Wierzejewska, Zosia Wierzejewska, Ola Wieczorek, Oliwia Gadomska( Małgorzata Peszel i Aleksandra Korbik -rezerwa)
            🥉chłopcy kl 5-6 (Wiktor Roszak, Alan Kostyk, Wojciech Jaworski, Wojciech Staszewski, Jakub Owczarzaka, Filip Hirowski)
            🥇 dziewczyny kl.7-8 (Emilia Biskup, Iga Lasecka, Zofia Ambroży, Gabriela Ratajczak, Zofia Borowiak i Zofia Bajstok)
            🥇chłopcy kl 7-8 (Filip Andrzejewski, Kamil Doliński, Dawid Marciniak, Maciej Korbik, Franciszek Zygmanowski, Tomasz Fromm, Jan Kaptur -rezerwa)

             

            FINAŁ WOJEWÓDZKI w Żerkowie odbył się przy złej kapryśnej pogodzie, ale nie przeszkodziło to nam w walce! W każdym roczniku startowało ponad 30 szkół i ok. 200 startujących!  Dziewczyny rocznik 2010 zajęły bardzo dobre V miejsce i jeszcze nigdy tak wysoko nie było damskiej drużyny na tych zawodach, dziewczyny rocznik 2011 i 2012  wywalczyły XIII lokatę, chłopcy rocznik 2010 są  XXI  i rocznik 2013 XXII ekipą w województwie! Dodatkowo Wiktor Roszak awansował indywidualnie na zawody w roczniku 2011 i 2012 i zajął super XI miejsce i taką samą najlepszą lokatę wśród dziewczyn wybiegała Emilia Biskup rocznik 2010! W składach były niewielkie zmiany i wzięła też udział Natasza Wajnert i Bartosz Sarbinowski !

            Wszystkim należą się wielkie brawa za wolę walki !!!

                                                                                                                            Monika Włodarczak

             

                                                                                                                         

          • Drukarka 3D w naszej szkole

          • Ciekawe ozdoby i praktyczne wydruki pojawiły się ostatnio w sali 26 i w gablocie znajdującej się przy sali. Są to m.in. doniczki, kwiatki i ozdoby  świąteczne. Sprzęt został zakupiony dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości.

             

                                                                                                                 Magdalena Gałka

          • Świat w odcieniach niebieskiego

          • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Uczniowie klas 4 i 5 mogli wziąć udział w konkursie plastycznym "Świat w odcieniach niebieskiego". Spośród wielu prac komisja konkursowa wybrała te najciekawsze.

            Przedstawiamy laureatów konkursu:
            1 miejsce Lidia Mikołajczak ( kl.4 d )
            2 miejsce Kornelia Włodarczyk ( kl.4 c )
            3 miejsce Antoni Mroczek ( kl. 4 c )


            Wyróżnienie:
            Emilia Majchrzak ( kl.4 b)
            Helena Heigelmann ( kl.4 d)
            Julian Heigelmann (kl. 4 d)
             
            Składamy gratulacje laureatom.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

            Ewa Mielcarek
            Hanna Skoracka

          • DRUKARKA 3D

          • Klasa 4b na lekcji techniki poznała działanie drukarki 3D. Uczniowie dowiedzieli się, jak zmienić filament, w jaki sposób można wydrukować gotowy projekt, gdzie szukać pomysłów. Poniżej zamieszczamy zdjęcie wydrukowanych breloczków. Na lekcji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
      • ul. Kolejowa 3 powiat kościański województwo wielkopolskie 64-020 Czempiń Poland
      • 61 28 26 789 lub 61 28 26 805 (Kolejowa 3) 61 28 26 268 (Borowo 76) 61 28 26 275 (Borowo 49)
    • Logowanie