• Charakterystyka

• W Gminie Czempiń działa Młodzieżowa Rada Miejska. Jest to interesująca propozycja dla uczniów gminnych szkół podstawowych, pragnących zyskać praktyczne umiejętności a także wiedzę o funkcjonowaniu lokalnego samorządu gminnego.

Młodzieżowa Rada Miejska funkcjonuje na zasadach analogicznych jak Rada Miejska w Czempiniu. Młodzież może uczestniczyć w wyborach, w sesjach i innych działaniach tego gremium, traktując to jak swoiste warsztaty samorządowej aktywności. Młodzieżowa Rada Miejska ma też wpływ jako ciało doradcze na funkcjonowanie czempińskich gminnych placówek oświatowych i nie tylko.

Rada jest reprezentacją dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czempiń; liczy 15 radnych wybieranych na okres trzech lat; siedziba Rady mieści się w Urzędzie Gminy w Czempiniu.